Kraj · registr vozidel k 1. 10. 2026
Vozový park – Ústecký kraj
382 315 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v kraji, je v průměru 15,3 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 0,74 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 46,1 % (43,8 %).
Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v kraji, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – Ústecký kraj
- Aut, která tu byla na STK
- 382 315
- poslední prohlídka na stanici v kraji, ne místo registrace
- Průměrné stáří
- 15,3 roku
- medián 15,3 roku · ČR na STK 15,1 roku
- Elektroauta
- 0,74%
- 2 833 aut · ČR na STK 0,84 %
- Diesel
- 46,1%
- ČR na STK 43,8 %
- Průměrné CO₂
- 145 g/km
- z technického průkazu, 72 % aut ho má
- Vyřazeno za rok
- 8 203
- vyřazení z provozu na úřadech v kraji
Palivo
Na co auta jezdí
Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).
- Nafta
- Hybrid
- Elektro
- LPG a CNG
Tabulka hodnot
| Období | Nafta | Hybrid | Elektro | LPG a CNG |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 16,2 % | 11,7 % | 8,7 % | 1,5 % |
| 2025 | 21,1 % | 15,7 % | 11,5 % | 1,1 % |
| 2024 | 26,8 % | 8,9 % | 5,7 % | 1,5 % |
| 2023 | 29,5 % | 6,8 % | 8,8 % | 1,2 % |
| 2022 | 29,0 % | 5,4 % | 5,4 % | 2,4 % |
| 2021 | 30,4 % | 4,7 % | 4,2 % | 1,8 % |
| 2020 | 38,9 % | 2,9 % | 2,9 % | 1,6 % |
| 2019 | 36,2 % | 1,4 % | 1,0 % | 1,5 % |
| 2018 | 39,7 % | 0,7 % | 0,6 % | 1,6 % |
| 2017 | 48,8 % | 0,3 % | 0,3 % | 1,6 % |
| 2016 | 53,1 % | 0,3 % | 0,1 % | 1,4 % |
| 2015 | 55,1 % | 0,3 % | 0,2 % | 1,8 % |
| 2014 | 55,7 % | 0,2 % | 0,2 % | 1,9 % |
| 2013 | 53,8 % | 0,1 % | 0,1 % | 1,9 % |
| 2012 | 54,9 % | 0,1 % | 0,1 % | 2,3 % |
| 2011 | 53,7 % | 0,0 % | 0,1 % | 1,7 % |
| 2010 | 51,1 % | 0,0 % | 0,0 % | 2,1 % |
| 2009 | 40,8 % | 0,1 % | 0,0 % | 2,6 % |
| 2008 | 47,1 % | 0,0 % | 0,0 % | 2,8 % |
| 2007 | 52,3 % | 0,0 % | 0,0 % | 2,0 % |
| 2006 | 49,8 % | 0,0 % | 0,0 % | 1,9 % |
| 2005 | 49,4 % | 0,0 % | 0,0 % | 1,9 % |
Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy), zpracoval Autometr
Modely
Nejčastější auta
Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.
| # | Model | Aut | Podíl |
|---|---|---|---|
| 1 | Škoda Octavia | 45 451 | 11,9 % |
| 2 | Škoda Fabia | 37 415 | 9,8 % |
| 3 | Volkswagen Golf | 14 858 | 3,9 % |
| 4 | Volkswagen Passat | 11 361 | 3,0 % |
| 5 | Škoda Superb | 10 990 | 2,9 % |
| 6 | Volkswagen Touran | 6 141 | 1,6 % |
| 7 | Škoda Rapid | 5 997 | 1,6 % |
| 8 | Ford Focus | 5 943 | 1,6 % |
| 9 | Hyundai I30 | 5 177 | 1,4 % |
| 10 | Škoda Kodiaq | 3 943 | 1,0 % |
Okresy
Okresy kraje
Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.