Spolehlivost podle STK · 434 prohlídek · Německo

BMW M340I

Při pravidelné technické kontrole má BMW M340I vážnou nebo nebezpečnou závadu v 3,7 % případů. Auta na STK jsou v průměru 4,1 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +27 % proti průměru.

Neúspěšných prohlídek
3,7%
závada B nebo C
Proti průměru
+27%
auta stejného stáří
Průměrné stáří
4,1let
při prohlídce
Prohlídek v datech
434
pravidelné, osobní

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
1,0 2,0 3,0 4,0 5,0 3 4 5 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 2,9 % BMW M340I: 4,4 %
  • BMW M340I
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW M340IVšechna osobní auta
3 roky3,5 %2,4 %
4 roky2,1 %3,3 %
5 let4,4 %2,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříProhlídekNeúspěšných – M340IVšechna autaNajeto (medián)
3 roky 172 3,5 % 2,4 % 64 000 km
4 roky 95 2,1 % 3,3 % 64 000 km
5 let 114 4,4 % 2,9 % 98 000 km

Ročníky

M340I podle ročníku

Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.

Palivo

M340I na benzín, naftu, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Srovnání paliv
PalivoProhlídekPrůměrné stáříNeúspěšnýchProti průměru (stejné stáří)Ujeto za rok
Benzín 453 4,0 roku 3,8 % +31 % 20 700 km

Závady

Na co se u M340I na STK nejčastěji přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →52,2 na 100 Stav skel 3.2 5,3 Identifikace vozidla 0.3 0,9 Identifikační číslo vozidla (VIN) 0.2 0,7 Kola a pneumatiky 5.2 0,7 Výhled z místa řidiče 3.1 0,5 Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 0,2 Obrysová a denní svítilna 4.2 0,2 Směrová a výstražná světla 4.4 0,2 Nápravy 5.1 0,2 Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.

Nájezd

Kolik M340I obvykle najede

Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.

Stav tachometru podle stáří (medián)
0 25 000 50 000 75 000 100 000 125 000 1 3 4 5 6 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Stav tachometru (km) → Všechna auta: 94 300 km BMW M340I: 101 300 km
  • BMW M340I
  • Všechna auta
Tabulka hodnot
StáříBMW M340IVšechna auta
1 rok16 100 km17 700 km
3 roky64 500 km61 900 km
4 roky63 900 km69 600 km
5 let97 900 km85 500 km
6 let101 300 km94 300 km

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu

StáříAutDolní kvartilMediánHorní kvartilRočně (medián)
1 rok6110 00016 00021 00016 100
3 roky12047 00064 00083 00021 500
4 roky7748 00064 00081 00016 000
5 let11668 00098 000119 00019 600
6 let5284 000101 000129 00016 900

Kupujete BMW M340I? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

BMW

Další modely BMW

Všechny modely