Spolehlivost podle STK · 993 prohlídek · Německo

BMW M4

Při pravidelné technické kontrole má BMW M4 vážnou nebo nebezpečnou závadu v 4,1 % případů. Auta na STK jsou v průměru 6,0 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +4 % proti průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 68 000 km.

Neúspěšných prohlídek
4,1%
závada B nebo C
Proti průměru
+4%
auta stejného stáří
Průměrné stáří
6,0let
při prohlídce
Prohlídek v datech
993
pravidelné, osobní

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 8,0 3 4 5 6 7 8 9 10 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 6,4 % BMW M4: 6,3 %
  • BMW M4
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW M4Všechna osobní auta
3 roky4,6 %2,4 %
4 roky2,8 %3,3 %
5 let3,4 %2,9 %
6 let2,1 %4,0 %
7 let6,8 %4,0 %
8 let3,9 %5,2 %
9 let4,9 %5,2 %
10 let6,3 %6,4 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříProhlídekNeúspěšných – M4Všechna autaNajeto (medián)
3 roky 152 4,6 % 2,4 % 40 000 km
4 roky 179 2,8 % 3,3 % 45 000 km
5 let 116 3,4 % 2,9 % 44 000 km
6 let 142 2,1 % 4,0 % 50 000 km
7 let 103 6,8 % 4,0 % 63 000 km
8 let 127 3,9 % 5,2 % 68 000 km
9 let 61 4,9 % 5,2 % 88 000 km
10 let 80 6,3 % 6,4 % 92 000 km

Ročníky

M4 podle ročníku

Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.

Palivo

M4 na benzín, naftu, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Srovnání paliv
PalivoProhlídekPrůměrné stáříNeúspěšnýchProti průměru (stejné stáří)Ujeto za rok
Benzín 1 082 6,0 roku 3,9 % ≈ průměr 10 700 km

Závady

Na co se u M4 na STK nejčastěji přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →43,2 na 100 Stav skel 3.2 3,0 Kola a pneumatiky 5.2 1,8 Identifikační číslo vozidla (VIN) 0.2 0,6 Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,6 Výfukové emise 8.2 0,5 Tabulky registrační značky 0.1 0,4 Seřízení kol (geometrie) 2.4 0,4 Lékárnička 7.5 0,4 Identifikace vozidla 0.3 0,3 Účinnost parkovací brzdy 1.4 0,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.

Nájezd

Kolik M4 obvykle najede

Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.

Stav tachometru podle stáří (medián)
0 50 000 100 000 150 000 200 000 1 4 6 8 10 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Stav tachometru (km) → Všechna auta: 162 400 km BMW M4: 91 700 km
  • BMW M4
  • Všechna auta
Tabulka hodnot
StáříBMW M4Všechna auta
1 rok13 200 km17 700 km
3 roky40 300 km61 900 km
4 roky45 200 km69 600 km
5 let44 000 km85 500 km
6 let50 300 km94 300 km
7 let63 400 km116 300 km
8 let68 000 km129 000 km
9 let87 800 km146 400 km
10 let91 700 km162 400 km

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu

StáříAutDolní kvartilMediánHorní kvartilRočně (medián)
1 rok769 00013 00020 00013 200
3 roky9826 00040 00060 00013 400
4 roky10628 00045 00065 00011 300
5 let5025 00044 00073 0008 800
6 let5926 00050 00082 0008 400
7 let6844 00063 00095 0009 100
8 let8543 00068 00094 0008 500
9 let5363 00088 000114 0009 800
10 let8362 00092 000116 0009 200

Kupujete BMW M4? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

BMW

Další modely BMW

Všechny modely