Spolehlivost podle STK · 1 381 prohlídek · Německo

Opel Signum

Při pravidelné technické kontrole má Opel Signum vážnou nebo nebezpečnou závadu v 11,2 % případů. Auta na STK jsou v průměru 17,2 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +17 % proti průměru.

Neúspěšných prohlídek
11,2%
závada B nebo C
Proti průměru
+17%
auta stejného stáří
Průměrné stáří
17,2let
při prohlídce
Prohlídek v datech
1 381
pravidelné, osobní

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
5,0 10 15 20 14 15 16 17 18 19 20 21 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,5 % Opel Signum: 9,9 %
  • Opel Signum
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříOpel SignumVšechna osobní auta
14 let9,4 %8,7 %
15 let12,1 %8,8 %
16 let11,7 %9,6 %
17 let8,3 %9,5 %
18 let14,4 %10,0 %
19 let6,8 %10,0 %
20 let16,9 %10,4 %
21 let9,9 %10,5 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříProhlídekNeúspěšných – SignumVšechna autaNajeto (medián)
14 let 96 9,4 % 8,7 % –
15 let 141 12,1 % 8,8 % –
16 let 223 11,7 % 9,6 % 257 000 km
17 let 216 8,3 % 9,5 % 255 000 km
18 let 222 14,4 % 10,0 % 258 000 km
19 let 147 6,8 % 10,0 % 273 000 km
20 let 124 16,9 % 10,4 % 277 000 km
21 let 71 9,9 % 10,5 % 258 000 km

Ročníky

Signum podle ročníku

Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.

Palivo

Signum na benzín, naftu, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Srovnání paliv
PalivoProhlídekPrůměrné stáříNeúspěšnýchProti průměru (stejné stáří)Ujeto za rok
Benzín 402 17,6 roku 11,2 % +16 % 12 100 km
Nafta 942 17,0 roku 10,9 % +16 % 16 000 km

Závady

Na co se u Signum na STK nejčastěji přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →72,4 na 100 Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 72,4 Podvozek, rám a výfuk 6.1 65,1 Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 53,5 Kabina a karoserie 6.2 51,4 Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 24,5 Mechanický stav řízení 2.1 18,8 Osvětlení registrační značky 4.7 17,7 Stav skel 3.2 11,0 Nápravy 5.1 9,8 Stírače 3.4 7,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.

Nájezd

Kolik Signum obvykle najede

Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.

Stav tachometru podle stáří (medián)
200 000 220 000 240 000 260 000 280 000 300 000 16 17 18 19 20 21 22 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Stav tachometru (km) → Všechna auta: 227 100 km Opel Signum: 232 900 km
  • Opel Signum
  • Všechna auta
Tabulka hodnot
StáříOpel SignumVšechna auta
16 let256 600 km208 300 km
17 let254 800 km215 500 km
18 let257 500 km225 900 km
19 let273 000 km226 200 km
20 let277 100 km229 400 km
21 let258 400 km227 600 km
22 let232 900 km227 100 km

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu

StáříAutDolní kvartilMediánHorní kvartilRočně (medián)
16 let78229 000257 000299 00016 000
17 let108209 000255 000304 00015 000
18 let130212 000258 000316 00014 300
19 let94217 000273 000326 00014 400
20 let85232 000277 000320 00013 900
21 let69205 000258 000319 00012 300
22 let47203 000233 000283 00010 600

Kupujete Opel Signum? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Opel

Další modely Opel

Všechny modely