Okres · registr vozidel k 1. 10. 2026

Vozový park – okres České Budějovice

127 616 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v okrese, je v průměru 14,9 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 1,19 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 43,6 % (43,8 %).

Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v okrese, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – okres České Budějovice

Aut, která tu byla na STK
127 616
poslední prohlídka na stanici v okrese, ne místo registrace
Průměrné stáří
14,9 roku
medián 14,6 roku · ČR na STK 15,1 roku
Elektroauta
1,19%
1 516 aut · ČR na STK 0,84 %
Diesel
43,6%
ČR na STK 43,8 %
Průměrné CO₂
145 g/km
z technického průkazu, 73 % aut ho má
Vyřazeno za rok
1 130
vyřazení z provozu na úřadech v okrese

Palivo

Na co auta jezdí

Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).

Elektroauta na STK
Palivo 0 %podíl aut →52 % podíl Benzín 66 510 52,1 % Nafta 55 683 43,6 % LPG a CNG 2 252 1,8 % Hybrid 1 485 1,2 % Elektro 1 516 1,2 % Jiné 170 0,13 %

Modely

Nejčastější auta

Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.

#ModelAutPodíl
1 Škoda Octavia 13 775 10,8 %
2 Škoda Fabia 10 911 8,5 %
3 Volkswagen Golf 4 606 3,6 %
4 Volkswagen Passat 2 915 2,3 %
5 Škoda Superb 2 501 2,0 %
6 Ford Focus 1 846 1,4 %
7 Volkswagen Touran 1 784 1,4 %
8 Škoda Rapid 1 783 1,4 %
9 Volkswagen Polo 1 512 1,2 %
10 Hyundai I30 1 455 1,1 %

Okresy

Další okresy – Jihočeský kraj

OkresAut na STKPrůměrné stáříElektroDiesel
Jindřichův Hradec 49 779 16,4 roku 0,50 % 44,2 %
Prachatice 15 721 16,7 roku 0,27 % 43,1 %
Písek 44 823 16,3 roku 0,40 % 43,1 %
Strakonice 36 963 16,3 roku 0,66 % 42,3 %
Tábor 67 715 16,4 roku 0,40 % 44,2 %
České Budějovice 127 616 14,9 roku 1,19 % 43,6 %
Český Krumlov 25 291 15,8 roku 0,39 % 47,2 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.