Kraj · registr vozidel k 1. 10. 2026
Vozový park – Jihočeský kraj
367 908 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v kraji, je v průměru 15,8 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 0,71 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 43,8 % (43,8 %).
Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v kraji, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – Jihočeský kraj
- Aut, která tu byla na STK
- 367 908
- poslední prohlídka na stanici v kraji, ne místo registrace
- Průměrné stáří
- 15,8 roku
- medián 15,9 roku · ČR na STK 15,1 roku
- Elektroauta
- 0,71%
- 2 601 aut · ČR na STK 0,84 %
- Diesel
- 43,8%
- ČR na STK 43,8 %
- Průměrné CO₂
- 146 g/km
- z technického průkazu, 71 % aut ho má
- Vyřazeno za rok
- 6 043
- vyřazení z provozu na úřadech v kraji
Palivo
Na co auta jezdí
Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).
- Nafta
- Hybrid
- Elektro
- LPG a CNG
Tabulka hodnot
| Období | Nafta | Hybrid | Elektro | LPG a CNG |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 15,6 % | 28,1 % | 9,7 % | 1,1 % |
| 2025 | 19,7 % | 14,9 % | 8,5 % | 1,3 % |
| 2024 | 27,8 % | 8,1 % | 4,6 % | 1,4 % |
| 2023 | 28,5 % | 5,6 % | 6,6 % | 1,7 % |
| 2022 | 28,8 % | 4,0 % | 4,9 % | 3,0 % |
| 2021 | 32,1 % | 3,6 % | 4,2 % | 1,6 % |
| 2020 | 36,4 % | 2,2 % | 3,7 % | 1,6 % |
| 2019 | 34,9 % | 1,2 % | 1,5 % | 1,1 % |
| 2018 | 37,9 % | 0,5 % | 0,6 % | 1,3 % |
| 2017 | 44,7 % | 0,3 % | 0,3 % | 1,9 % |
| 2016 | 49,8 % | 0,3 % | 0,2 % | 1,7 % |
| 2015 | 52,2 % | 0,2 % | 0,2 % | 2,1 % |
| 2014 | 51,9 % | 0,2 % | 0,2 % | 2,1 % |
| 2013 | 51,9 % | 0,2 % | 0,1 % | 1,7 % |
| 2012 | 51,4 % | 0,1 % | 0,0 % | 1,9 % |
| 2011 | 49,7 % | 0,0 % | 0,1 % | 1,6 % |
| 2010 | 48,0 % | 0,1 % | 0,0 % | 1,8 % |
| 2009 | 40,5 % | 0,0 % | 0,0 % | 2,2 % |
| 2008 | 44,2 % | 0,0 % | 0,0 % | 2,4 % |
| 2007 | 49,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 1,8 % |
| 2006 | 46,6 % | 0,0 % | 0,0 % | 1,9 % |
| 2005 | 48,1 % | 0,0 % | 0,0 % | 1,9 % |
Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy), zpracoval Autometr
Modely
Nejčastější auta
Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.
| # | Model | Aut | Podíl |
|---|---|---|---|
| 1 | Škoda Octavia | 42 143 | 11,5 % |
| 2 | Škoda Fabia | 35 139 | 9,6 % |
| 3 | Volkswagen Golf | 12 884 | 3,5 % |
| 4 | Volkswagen Passat | 8 299 | 2,3 % |
| 5 | Škoda Superb | 7 237 | 2,0 % |
| 6 | Ford Focus | 5 797 | 1,6 % |
| 7 | Volkswagen Touran | 5 023 | 1,4 % |
| 8 | Škoda Rapid | 4 843 | 1,3 % |
| 9 | Škoda Felicia | 4 661 | 1,3 % |
| 10 | Škoda Yeti | 3 874 | 1,1 % |
Okresy
Okresy kraje
Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.