Spolehlivost podle STK · 20 764 prohlídek · Malá auta · Japonsko
Nissan Micra
Při pravidelné technické kontrole má Nissan Micra vážnou nebo nebezpečnou závadu v 9,0 % případů. Auta na STK jsou v průměru 16,9 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to na úrovni průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 68 000 km.
- Neúspěšných prohlídek
- 9,0%
- závada B nebo C
- Proti průměru
- +1%
- auta stejného stáří
- Průměrné stáří
- 16,9let
- při prohlídce
- Prohlídek v datech
- 20 764
- pravidelné, osobní
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.
- Nissan Micra
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Nissan Micra | Všechna osobní auta |
|---|---|---|
| 3 roky | 3,9 % | 2,4 % |
| 4 roky | 5,4 % | 3,3 % |
| 5 let | 3,3 % | 2,9 % |
| 6 let | 4,8 % | 4,0 % |
| 7 let | 5,4 % | 4,0 % |
| 8 let | 5,9 % | 5,2 % |
| 9 let | 4,4 % | 5,2 % |
| 10 let | 5,1 % | 6,4 % |
| 11 let | 7,2 % | 6,6 % |
| 12 let | 6,5 % | 7,7 % |
| 13 let | 6,8 % | 7,7 % |
| 14 let | 9,3 % | 8,7 % |
| 15 let | 9,9 % | 8,8 % |
| 16 let | 8,0 % | 9,6 % |
| 17 let | 9,0 % | 9,5 % |
| 18 let | 10,3 % | 10,0 % |
| 19 let | 10,3 % | 10,0 % |
| 20 let | 10,8 % | 10,4 % |
| 21 let | 12,7 % | 10,5 % |
| 22 let | 9,9 % | 10,8 % |
| 23 let | 9,8 % | 10,8 % |
| 24 let | 10,5 % | 11,0 % |
| 25 let | 9,7 % | 11,3 % |
| 26 let | 14,7 % | 11,2 % |
| 27 let | 10,6 % | 11,0 % |
| 28 let | 10,5 % | 10,9 % |
| 29 let | 4,9 % | 10,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Ročníky
Micra podle ročníku
Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.
Palivo
Micra na benzín, naftu, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
Závady
Na co se u Micra na STK nejčastěji přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.
Nájezd
Kolik Micra obvykle najede
Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.
- Nissan Micra
- Všechna auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Nissan Micra | Všechna auta |
|---|---|---|
| 3 roky | 31 100 km | 61 900 km |
| 5 let | 39 400 km | 85 500 km |
| 6 let | 56 200 km | 94 300 km |
| 7 let | 72 400 km | 116 300 km |
| 8 let | 68 400 km | 129 000 km |
| 9 let | 70 800 km | 146 400 km |
| 10 let | 75 200 km | 162 400 km |
| 11 let | 90 600 km | 168 800 km |
| 12 let | 90 700 km | 183 600 km |
| 13 let | 118 700 km | 185 900 km |
| 14 let | 129 500 km | 199 400 km |
| 15 let | 133 300 km | 196 600 km |
| 16 let | 143 500 km | 208 300 km |
| 17 let | 148 900 km | 215 500 km |
| 18 let | 157 400 km | 225 900 km |
| 19 let | 159 500 km | 226 200 km |
| 20 let | 157 200 km | 229 400 km |
| 21 let | 156 400 km | 227 600 km |
| 22 let | 156 100 km | 227 100 km |
| 23 let | 153 600 km | 225 400 km |
| 24 let | 148 100 km | 223 500 km |
| 25 let | 144 500 km | 218 400 km |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu
Kupujete Nissan Micra? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalMalá auta
Srovnat s…
- Micra vs. Škoda Fabia −5 % proti průměru
- Micra vs. Škoda Felicia −3 % proti průměru
- Micra vs. Peugeot 206 +6 % proti průměru
- Micra vs. Volkswagen Polo −5 % proti průměru
Nissan
Další modely Nissan
- Nissan Qashqai +26 % proti průměru
- Nissan X-Trail +23 % proti průměru
- Nissan Almera +5 % proti průměru
- Nissan Juke +36 % proti průměru
- Nissan Note +4 % proti průměru
- Nissan Primera +20 % proti průměru
- Nissan Pathfinder +13 % proti průměru
- Nissan Terrano +11 % proti průměru
- Nissan Patrol −23 % proti průměru
- Nissan Leaf +104 % proti průměru
- Nissan NV200 +104 % proti průměru
- Nissan Pulsar +52 % proti průměru