Okres · registr vozidel k 1. 10. 2026

Vozový park – okres Domažlice

34 111 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v okrese, je v průměru 15,8 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 1,44 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 44,8 % (43,8 %).

Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v okrese, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – okres Domažlice

Aut, která tu byla na STK
34 111
poslední prohlídka na stanici v okrese, ne místo registrace
Průměrné stáří
15,8 roku
medián 15,8 roku · ČR na STK 15,1 roku
Elektroauta
1,44%
490 aut · ČR na STK 0,84 %
Diesel
44,8%
ČR na STK 43,8 %
Průměrné CO₂
145 g/km
z technického průkazu, 76 % aut ho má
Vyřazeno za rok
618
vyřazení z provozu na úřadech v okrese

Palivo

Na co auta jezdí

Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).

Elektroauta na STK
Palivo 0 %podíl aut →52 % podíl Benzín 17 579 51,5 % Nafta 15 283 44,8 % LPG a CNG 528 1,5 % Hybrid 185 0,54 % Elektro 490 1,4 % Jiné 46 0,13 %

Modely

Nejčastější auta

Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.

#ModelAutPodíl
1 Škoda Octavia 3 863 11,3 %
2 Škoda Fabia 3 289 9,6 %
3 Volkswagen Golf 1 363 4,0 %
4 Volkswagen Passat 826 2,4 %
5 Škoda Superb 697 2,0 %
6 Ford Focus 635 1,9 %
7 Škoda Rapid 575 1,7 %
8 Škoda Yeti 436 1,3 %
9 Volkswagen Touran 427 1,3 %
10 Audi A4 349 1,0 %

Okresy

Další okresy – Plzeňský kraj

OkresAut na STKPrůměrné stáříElektroDiesel
Domažlice 34 111 15,8 roku 1,44 % 44,8 %
Klatovy 71 925 16,8 roku 0,37 % 44,8 %
Plzeň-jih 15 451 15,5 roku 0,66 % 37,3 %
Plzeň-město 127 801 14,9 roku 0,71 % 44,5 %
Plzeň-sever 52 984 15,8 roku 0,45 % 43,6 %
Rokycany 20 310 15,5 roku 0,36 % 41,7 %
Tachov 31 531 16,2 roku 0,36 % 50,1 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.