Okres · registr vozidel k 1. 10. 2026

Vozový park – okres Rokycany

20 310 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v okrese, je v průměru 15,5 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 0,36 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 41,7 % (43,8 %).

Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v okrese, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – okres Rokycany

Aut, která tu byla na STK
20 310
poslední prohlídka na stanici v okrese, ne místo registrace
Průměrné stáří
15,5 roku
medián 15,2 roku · ČR na STK 15,1 roku
Elektroauta
0,36%
74 aut · ČR na STK 0,84 %
Diesel
41,7%
ČR na STK 43,8 %
Průměrné CO₂
143 g/km
z technického průkazu, 72 % aut ho má
Vyřazeno za rok
222
vyřazení z provozu na úřadech v okrese

Palivo

Na co auta jezdí

Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).

Elektroauta na STK
Palivo 0 %podíl aut →56 % podíl Benzín 11 392 56,1 % Nafta 8 472 41,7 % LPG a CNG 259 1,3 % Hybrid 86 0,42 % Elektro 74 0,36 % Jiné 27 0,13 %

Modely

Nejčastější auta

Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.

#ModelAutPodíl
1 Škoda Octavia 2 536 12,5 %
2 Škoda Fabia 2 276 11,2 %
3 Volkswagen Golf 623 3,1 %
4 Škoda Superb 524 2,6 %
5 Volkswagen Passat 503 2,5 %
6 Hyundai I30 319 1,6 %
7 Škoda Rapid 292 1,4 %
8 Ford Focus 288 1,4 %
9 Volkswagen Touran 267 1,3 %
10 Škoda Felicia 256 1,3 %

Okresy

Další okresy – Plzeňský kraj

OkresAut na STKPrůměrné stáříElektroDiesel
Domažlice 34 111 15,8 roku 1,44 % 44,8 %
Klatovy 71 925 16,8 roku 0,37 % 44,8 %
Plzeň-jih 15 451 15,5 roku 0,66 % 37,3 %
Plzeň-město 127 801 14,9 roku 0,71 % 44,5 %
Plzeň-sever 52 984 15,8 roku 0,45 % 43,6 %
Rokycany 20 310 15,5 roku 0,36 % 41,7 %
Tachov 31 531 16,2 roku 0,36 % 50,1 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.