Okres · registr vozidel k 1. 10. 2026

Vozový park – okres Praha-západ

112 779 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v okrese, je v průměru 14,8 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 1,15 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 47,9 % (43,8 %).

Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v okrese, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – okres Praha-západ

Aut, která tu byla na STK
112 779
poslední prohlídka na stanici v okrese, ne místo registrace
Průměrné stáří
14,8 roku
medián 14,5 roku · ČR na STK 15,1 roku
Elektroauta
1,15%
1 295 aut · ČR na STK 0,84 %
Diesel
47,9%
ČR na STK 43,8 %
Průměrné CO₂
149 g/km
z technického průkazu, 74 % aut ho má
Vyřazeno za rok
908
vyřazení z provozu na úřadech v okrese

Palivo

Na co auta jezdí

Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).

Elektroauta na STK
Palivo 0 %podíl aut →52 % podíl Benzín 53 692 47,6 % Nafta 54 049 47,9 % LPG a CNG 1 780 1,6 % Hybrid 1 779 1,6 % Elektro 1 295 1,1 % Jiné 184 0,16 %

Modely

Nejčastější auta

Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.

#ModelAutPodíl
1 Škoda Octavia 12 673 11,2 %
2 Škoda Fabia 8 820 7,8 %
3 Škoda Superb 3 082 2,7 %
4 Volkswagen Golf 3 056 2,7 %
5 Volkswagen Passat 3 050 2,7 %
6 Ford Focus 2 021 1,8 %
7 BMW Řada 3 1 394 1,2 %
8 Hyundai I30 1 275 1,1 %
9 Škoda Rapid 1 228 1,1 %
10 Škoda Kodiaq 1 203 1,1 %

Okresy

Další okresy – Středočeský kraj

OkresAut na STKPrůměrné stáříElektroDiesel
Benešov 69 682 16,2 roku 0,50 % 48,2 %
Beroun 36 310 14,9 roku 0,90 % 44,8 %
Kladno 72 605 14,4 roku 0,69 % 42,8 %
Kolín 86 976 15,5 roku 1,18 % 44,9 %
Kutná Hora 30 569 16,8 roku 0,44 % 41,7 %
Mladá Boleslav 70 517 14,9 roku 1,07 % 42,9 %
Mělník 55 158 15,9 roku 0,77 % 46,6 %
Nymburk 59 224 15,9 roku 0,71 % 43,6 %
Praha-východ 99 213 14,5 roku 1,20 % 48,0 %
Praha-západ 112 779 14,8 roku 1,15 % 47,9 %
Příbram 58 739 15,4 roku 0,49 % 43,9 %
Rakovník 35 748 15,7 roku 0,62 % 45,7 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.