Okres · registr vozidel k 1. 10. 2026

Vozový park – okres Benešov

69 682 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v okrese, je v průměru 16,2 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 0,50 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 48,2 % (43,8 %).

Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v okrese, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – okres Benešov

Aut, která tu byla na STK
69 682
poslední prohlídka na stanici v okrese, ne místo registrace
Průměrné stáří
16,2 roku
medián 16,2 roku · ČR na STK 15,1 roku
Elektroauta
0,50%
347 aut · ČR na STK 0,84 %
Diesel
48,2%
ČR na STK 43,8 %
Průměrné CO₂
146 g/km
z technického průkazu, 71 % aut ho má
Vyřazeno za rok
949
vyřazení z provozu na úřadech v okrese

Palivo

Na co auta jezdí

Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).

Elektroauta na STK
Palivo 0 %podíl aut →52 % podíl Benzín 34 069 48,9 % Nafta 33 605 48,2 % LPG a CNG 1 225 1,8 % Hybrid 351 0,50 % Elektro 347 0,50 % Jiné 85 0,12 %

Modely

Nejčastější auta

Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.

#ModelAutPodíl
1 Škoda Octavia 10 055 14,4 %
2 Škoda Fabia 7 689 11,0 %
3 Volkswagen Golf 2 223 3,2 %
4 Škoda Superb 1 822 2,6 %
5 Volkswagen Passat 1 632 2,3 %
6 Škoda Felicia 1 134 1,6 %
7 Ford Focus 1 093 1,6 %
8 Škoda Rapid 975 1,4 %
9 Volkswagen Touran 852 1,2 %
10 Škoda Yeti 772 1,1 %

Okresy

Další okresy – Středočeský kraj

OkresAut na STKPrůměrné stáříElektroDiesel
Benešov 69 682 16,2 roku 0,50 % 48,2 %
Beroun 36 310 14,9 roku 0,90 % 44,8 %
Kladno 72 605 14,4 roku 0,69 % 42,8 %
Kolín 86 976 15,5 roku 1,18 % 44,9 %
Kutná Hora 30 569 16,8 roku 0,44 % 41,7 %
Mladá Boleslav 70 517 14,9 roku 1,07 % 42,9 %
Mělník 55 158 15,9 roku 0,77 % 46,6 %
Nymburk 59 224 15,9 roku 0,71 % 43,6 %
Praha-východ 99 213 14,5 roku 1,20 % 48,0 %
Praha-západ 112 779 14,8 roku 1,15 % 47,9 %
Příbram 58 739 15,4 roku 0,49 % 43,9 %
Rakovník 35 748 15,7 roku 0,62 % 45,7 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.