Okres · registr vozidel k 1. 10. 2026

Vozový park – okres Mělník

55 158 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v okrese, je v průměru 15,9 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 0,77 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 46,6 % (43,8 %).

Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v okrese, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – okres Mělník

Aut, která tu byla na STK
55 158
poslední prohlídka na stanici v okrese, ne místo registrace
Průměrné stáří
15,9 roku
medián 15,8 roku · ČR na STK 15,1 roku
Elektroauta
0,77%
427 aut · ČR na STK 0,84 %
Diesel
46,6%
ČR na STK 43,8 %
Průměrné CO₂
146 g/km
z technického průkazu, 69 % aut ho má
Vyřazeno za rok
1 193
vyřazení z provozu na úřadech v okrese

Palivo

Na co auta jezdí

Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).

Elektroauta na STK
Palivo 0 %podíl aut →52 % podíl Benzín 27 326 49,5 % Nafta 25 722 46,6 % LPG a CNG 1 218 2,2 % Hybrid 301 0,55 % Elektro 427 0,77 % Jiné 164 0,30 %

Modely

Nejčastější auta

Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.

#ModelAutPodíl
1 Škoda Octavia 7 041 12,8 %
2 Škoda Fabia 5 762 10,4 %
3 Škoda Superb 1 595 2,9 %
4 Volkswagen Golf 1 595 2,9 %
5 Volkswagen Passat 1 398 2,5 %
6 Ford Focus 851 1,5 %
7 Škoda Rapid 783 1,4 %
8 Volkswagen Touran 748 1,4 %
9 Hyundai I30 667 1,2 %
10 Škoda Felicia 653 1,2 %

Okresy

Další okresy – Středočeský kraj

OkresAut na STKPrůměrné stáříElektroDiesel
Benešov 69 682 16,2 roku 0,50 % 48,2 %
Beroun 36 310 14,9 roku 0,90 % 44,8 %
Kladno 72 605 14,4 roku 0,69 % 42,8 %
Kolín 86 976 15,5 roku 1,18 % 44,9 %
Kutná Hora 30 569 16,8 roku 0,44 % 41,7 %
Mladá Boleslav 70 517 14,9 roku 1,07 % 42,9 %
Mělník 55 158 15,9 roku 0,77 % 46,6 %
Nymburk 59 224 15,9 roku 0,71 % 43,6 %
Praha-východ 99 213 14,5 roku 1,20 % 48,0 %
Praha-západ 112 779 14,8 roku 1,15 % 47,9 %
Příbram 58 739 15,4 roku 0,49 % 43,9 %
Rakovník 35 748 15,7 roku 0,62 % 45,7 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.