Kraj · registr vozidel k 1. 10. 2026

Vozový park – Středočeský kraj

787 520 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v kraji, je v průměru 15,3 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 0,88 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 45,5 % (43,8 %).

Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v kraji, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – Středočeský kraj

Aut, která tu byla na STK
787 520
poslední prohlídka na stanici v kraji, ne místo registrace
Průměrné stáří
15,3 roku
medián 15,1 roku · ČR na STK 15,1 roku
Elektroauta
0,88%
6 933 aut · ČR na STK 0,84 %
Diesel
45,5%
ČR na STK 43,8 %
Průměrné CO₂
145 g/km
z technického průkazu, 71 % aut ho má
Vyřazeno za rok
12 308
vyřazení z provozu na úřadech v kraji

Palivo

Na co auta jezdí

Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).

Elektroauta na STK
Palivo 0 %podíl aut →52 % podíl Benzín 399 597 50,7 % Nafta 358 273 45,5 % LPG a CNG 14 406 1,8 % Hybrid 6 821 0,87 % Elektro 6 933 0,88 % Jiné 1 490 0,19 %
Auta v provozu podle roku první registrace: podíl paliva
0,0 20 40 60 80 2005 2008 2011 2014 2017 2020 2023 2026 Rok první registrace → Podíl aut (%) → LPG a CNG: 0,5 % Elektro: 6,6 % Hybrid: 19,4 % Nafta: 22,4 %
  • Nafta
  • Hybrid
  • Elektro
  • LPG a CNG
Tabulka hodnot
ObdobíNaftaHybridElektroLPG a CNG
202622,4 %19,4 %6,6 %0,5 %
202520,0 %16,7 %10,3 %0,5 %
202426,3 %7,6 %5,0 %0,8 %
202331,0 %6,1 %6,2 %0,9 %
202232,2 %4,3 %5,5 %2,3 %
202134,4 %3,8 %4,9 %1,6 %
202040,4 %2,6 %3,8 %1,4 %
201938,3 %1,4 %1,6 %1,3 %
201841,8 %0,7 %0,7 %1,3 %
201749,8 %0,3 %0,4 %1,7 %
201654,2 %0,2 %0,4 %1,6 %
201555,6 %0,3 %0,4 %1,9 %
201455,6 %0,2 %0,5 %1,9 %
201355,7 %0,2 %0,2 %1,8 %
201255,2 %0,1 %0,1 %2,0 %
201153,8 %0,0 %0,0 %1,5 %
201053,1 %0,0 %0,0 %1,8 %
200943,2 %0,0 %0,0 %2,3 %
200846,5 %0,0 %0,0 %2,4 %
200750,5 %0,0 %0,0 %2,2 %
200648,0 %0,0 %0,0 %2,0 %
200548,1 %0,0 %0,0 %2,0 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy), zpracoval Autometr

Modely

Nejčastější auta

Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.

#ModelAutPodíl
1 Škoda Octavia 99 141 12,6 %
2 Škoda Fabia 82 041 10,4 %
3 Volkswagen Golf 22 238 2,8 %
4 Škoda Superb 21 628 2,7 %
5 Volkswagen Passat 19 035 2,4 %
6 Ford Focus 12 891 1,6 %
7 Škoda Rapid 12 189 1,5 %
8 Hyundai I30 10 040 1,3 %
9 Volkswagen Touran 9 458 1,2 %
10 Škoda Felicia 9 097 1,2 %

Okresy

Okresy kraje

OkresAut na STKPrůměrné stáříElektroDiesel
Benešov 69 682 16,2 roku 0,50 % 48,2 %
Beroun 36 310 14,9 roku 0,90 % 44,8 %
Kladno 72 605 14,4 roku 0,69 % 42,8 %
Kolín 86 976 15,5 roku 1,18 % 44,9 %
Kutná Hora 30 569 16,8 roku 0,44 % 41,7 %
Mladá Boleslav 70 517 14,9 roku 1,07 % 42,9 %
Mělník 55 158 15,9 roku 0,77 % 46,6 %
Nymburk 59 224 15,9 roku 0,71 % 43,6 %
Praha-východ 99 213 14,5 roku 1,20 % 48,0 %
Praha-západ 112 779 14,8 roku 1,15 % 47,9 %
Příbram 58 739 15,4 roku 0,49 % 43,9 %
Rakovník 35 748 15,7 roku 0,62 % 45,7 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.