Okres · registr vozidel k 1. 10. 2026

Vozový park – okres Kladno

72 605 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v okrese, je v průměru 14,4 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 0,69 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 42,8 % (43,8 %).

Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v okrese, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – okres Kladno

Aut, která tu byla na STK
72 605
poslední prohlídka na stanici v okrese, ne místo registrace
Průměrné stáří
14,4 roku
medián 14,0 roku · ČR na STK 15,1 roku
Elektroauta
0,69%
504 aut · ČR na STK 0,84 %
Diesel
42,8%
ČR na STK 43,8 %
Průměrné CO₂
143 g/km
z technického průkazu, 73 % aut ho má
Vyřazeno za rok
1 012
vyřazení z provozu na úřadech v okrese

Palivo

Na co auta jezdí

Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).

Elektroauta na STK
Palivo 0 %podíl aut →53 % podíl Benzín 38 615 53,2 % Nafta 31 110 42,8 % LPG a CNG 1 612 2,2 % Hybrid 587 0,81 % Elektro 504 0,69 % Jiné 177 0,24 %

Modely

Nejčastější auta

Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.

#ModelAutPodíl
1 Škoda Octavia 8 313 11,4 %
2 Škoda Fabia 7 047 9,7 %
3 Volkswagen Golf 2 089 2,9 %
4 Škoda Superb 1 808 2,5 %
5 Volkswagen Passat 1 768 2,4 %
6 Hyundai I30 1 354 1,9 %
7 Škoda Rapid 1 354 1,9 %
8 Ford Focus 1 131 1,6 %
9 Volkswagen Touran 820 1,1 %
10 Kia Ceed 778 1,1 %

Okresy

Další okresy – Středočeský kraj

OkresAut na STKPrůměrné stáříElektroDiesel
Benešov 69 682 16,2 roku 0,50 % 48,2 %
Beroun 36 310 14,9 roku 0,90 % 44,8 %
Kladno 72 605 14,4 roku 0,69 % 42,8 %
Kolín 86 976 15,5 roku 1,18 % 44,9 %
Kutná Hora 30 569 16,8 roku 0,44 % 41,7 %
Mladá Boleslav 70 517 14,9 roku 1,07 % 42,9 %
Mělník 55 158 15,9 roku 0,77 % 46,6 %
Nymburk 59 224 15,9 roku 0,71 % 43,6 %
Praha-východ 99 213 14,5 roku 1,20 % 48,0 %
Praha-západ 112 779 14,8 roku 1,15 % 47,9 %
Příbram 58 739 15,4 roku 0,49 % 43,9 %
Rakovník 35 748 15,7 roku 0,62 % 45,7 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.