Spolehlivost podle STK · 565 prohlídek · Francie

Citroën Xsaca

Při pravidelné technické kontrole má Citroën Xsaca vážnou nebo nebezpečnou závadu v 13,6 % případů. Auta na STK jsou v průměru 21,0 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +30 % proti průměru.

Neúspěšných prohlídek
13,6%
závada B nebo C
Proti průměru
+30%
auta stejného stáří
Průměrné stáří
21,0let
při prohlídce
Prohlídek v datech
565
pravidelné, osobní

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
7,5 10 13 15 18 20 19 21 22 23 24 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 11,0 % Citroën Xsaca: 16,2 %
  • Citroën Xsaca
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën XsacaVšechna osobní auta
19 let10,4 %10,0 %
21 let9,3 %10,5 %
22 let12,8 %10,8 %
23 let17,4 %10,8 %
24 let16,2 %11,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříProhlídekNeúspěšných – XsacaVšechna autaNajeto (medián)
19 let 67 10,4 % 10,0 % 215 000 km
21 let 86 9,3 % 10,5 % 226 000 km
22 let 94 12,8 % 10,8 % 242 000 km
23 let 69 17,4 % 10,8 % 245 000 km
24 let 68 16,2 % 11,0 % 240 000 km

Ročníky

Xsaca podle ročníku

Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.

Palivo

Xsaca na benzín, naftu, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Srovnání paliv
PalivoProhlídekPrůměrné stáříNeúspěšnýchProti průměru (stejné stáří)Ujeto za rok
Benzín 966 19,2 roku 9,3 % −7 % 10 400 km
Nafta 861 19,0 roku 10,9 % +10 % 12 900 km
Plyn (LPG, CNG) 126 18,2 roku 14,3 % +46 % 13 200 km

Závady

Na co se u Xsaca na STK nejčastěji přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →53,8 na 100 Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 53,8 Mechanický stav řízení 2.1 43,0 Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 41,9 Kabina a karoserie 6.2 29,4 Osvětlení registrační značky 4.7 20,5 Stav skel 3.2 15,0 Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 12,4 Stírače 3.4 12,2 Výfukové emise 8.2 8,3 Podvozek, rám a výfuk 6.1 8,0

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.

Nájezd

Kolik Xsaca obvykle najede

Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.

Stav tachometru podle stáří (medián)
210 000 220 000 230 000 240 000 250 000 18 19 20 21 22 23 24 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Stav tachometru (km) → Všechna auta: 223 500 km Citroën Xsaca: 240 200 km
  • Citroën Xsaca
  • Všechna auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën XsacaVšechna auta
18 let215 400 km225 900 km
19 let215 300 km226 200 km
20 let225 800 km229 400 km
21 let226 400 km227 600 km
22 let241 800 km227 100 km
23 let244 800 km225 400 km
24 let240 200 km223 500 km

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu

StáříAutDolní kvartilMediánHorní kvartilRočně (medián)
18 let47166 000215 000263 00012 000
19 let66175 000215 000242 00011 300
20 let83180 000226 000273 00011 300
21 let93185 000226 000279 00010 800
22 let110192 000242 000294 00011 000
23 let80214 000245 000270 00010 600
24 let98208 000240 000283 00010 000

Kupujete Citroën Xsaca? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Citroën

Další modely Citroën

Všechny modely