Spolehlivost podle STK · 747 prohlídek · Francie

Citroën Xsara I

Při pravidelné technické kontrole má Citroën Xsara I vážnou nebo nebezpečnou závadu v 12,6 % případů. Auta na STK jsou v průměru 21,7 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +19 % proti průměru.

Neúspěšných prohlídek
12,6%
závada B nebo C
Proti průměru
+19%
auta stejného stáří
Průměrné stáří
21,7let
při prohlídce
Prohlídek v datech
747
pravidelné, osobní

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
8,0 10 12 14 16 18 20 21 22 23 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Citroën Xsara I: 13,9 %
  • Citroën Xsara I
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën Xsara IVšechna osobní auta
20 let16,2 %10,4 %
21 let10,1 %10,5 %
22 let13,0 %10,8 %
23 let13,9 %10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříProhlídekNeúspěšných – Xsara IVšechna autaNajeto (medián)
20 let 99 16,2 % 10,4 % 190 000 km
21 let 208 10,1 % 10,5 % 191 000 km
22 let 185 13,0 % 10,8 % 181 000 km
23 let 108 13,9 % 10,8 % 196 000 km

Ročníky

Xsara I podle ročníku

Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.

Palivo

Xsara I na benzín, naftu, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Srovnání paliv
PalivoProhlídekPrůměrné stáříNeúspěšnýchProti průměru (stejné stáří)Ujeto za rok
Benzín 1 565 19,6 roku 10,0 % ≈ průměr 9 100 km

Závady

Na co se u Xsara I na STK nejčastěji přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →60,4 na 100 Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 60,4 Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 52,2 Mechanický stav řízení 2.1 32,9 Kabina a karoserie 6.2 27,4 Stav skel 3.2 18,7 Osvětlení registrační značky 4.7 17,3 Podvozek, rám a výfuk 6.1 14,1 Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 12,2 Stírače 3.4 8,7 Ostřikovače 3.5 4,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.

Nájezd

Kolik Xsara I obvykle najede

Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.

Stav tachometru podle stáří (medián)
160 000 180 000 200 000 220 000 240 000 20 21 22 23 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Stav tachometru (km) → Všechna auta: 225 400 km Citroën Xsara I: 195 600 km
  • Citroën Xsara I
  • Všechna auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën Xsara IVšechna auta
20 let190 000 km229 400 km
21 let191 000 km227 600 km
22 let180 700 km227 100 km
23 let195 600 km225 400 km

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu

StáříAutDolní kvartilMediánHorní kvartilRočně (medián)
20 let53165 000190 000242 0009 500
21 let137141 000191 000242 0009 100
22 let146147 000181 000219 0008 200
23 let86150 000196 000229 0008 500

Kupujete Citroën Xsara I? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Citroën

Další modely Citroën

Všechny modely