Spolehlivost podle STK · 487 prohlídek · Francie

Citroën Xsara Picaso

Při pravidelné technické kontrole má Citroën Xsara Picaso vážnou nebo nebezpečnou závadu v 13,1 % případů. Auta na STK jsou v průměru 20,9 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +26 % proti průměru.

Neúspěšných prohlídek
13,1%
závada B nebo C
Proti průměru
+26%
auta stejného stáří
Průměrné stáří
20,9let
při prohlídce
Prohlídek v datech
487
pravidelné, osobní

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
5,0 7,5 10 13 15 18 20 21 22 23 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Citroën Xsara Picaso: 7,8 %
  • Citroën Xsara Picaso
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën Xsara PicasoVšechna osobní auta
20 let15,7 %10,4 %
21 let13,3 %10,5 %
22 let14,1 %10,8 %
23 let7,8 %10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříProhlídekNeúspěšných – Xsara PicasoVšechna autaNajeto (medián)
20 let 70 15,7 % 10,4 % 218 000 km
21 let 113 13,3 % 10,5 % 217 000 km
22 let 78 14,1 % 10,8 % 224 000 km
23 let 64 7,8 % 10,8 % 212 000 km

Ročníky

Xsara Picaso podle ročníku

Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.

Palivo

Xsara Picaso na benzín, naftu, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Srovnání paliv
PalivoProhlídekPrůměrné stáříNeúspěšnýchProti průměru (stejné stáří)Ujeto za rok
Benzín 1 109 18,9 roku 9,6 % −4 % 10 200 km
Nafta 363 18,8 roku 10,7 % +8 % 12 900 km
Plyn (LPG, CNG) 84 18,7 roku 22,6 % +128 % 13 000 km

Závady

Na co se u Xsara Picaso na STK nejčastěji přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →54,8 na 100 Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 54,8 Mechanický stav řízení 2.1 45,8 Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 40,7 Kabina a karoserie 6.2 28,1 Osvětlení registrační značky 4.7 24,8 Stav skel 3.2 17,7 Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 14,4 Podvozek, rám a výfuk 6.1 13,6 Stírače 3.4 13,1 Výfukové emise 8.2 8,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.

Nájezd

Kolik Xsara Picaso obvykle najede

Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.

Stav tachometru podle stáří (medián)
200 000 210 000 220 000 230 000 240 000 19 20 21 22 23 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Stav tachometru (km) → Všechna auta: 225 400 km Citroën Xsara Picaso: 212 300 km
  • Citroën Xsara Picaso
  • Všechna auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën Xsara PicasoVšechna auta
19 let202 700 km226 200 km
20 let218 200 km229 400 km
21 let217 400 km227 600 km
22 let224 200 km227 100 km
23 let212 300 km225 400 km

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu

StáříAutDolní kvartilMediánHorní kvartilRočně (medián)
19 let58171 000203 000240 00010 700
20 let71167 000218 000261 00010 900
21 let99163 000217 000267 00010 400
22 let95192 000224 000272 00010 200
23 let65178 000212 000256 0009 200

Kupujete Citroën Xsara Picaso? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Citroën

Další modely Citroën

Všechny modely