Žebříček · auta 16 a více let
Nejspolehlivější auta ve stáří 16 a více let
Podíl pravidelných technických prohlídek s vážnou (B) nebo nebezpečnou (C) závadou. Průměr všech osobních aut tohoto stáří je 10,1 %. Jen modely s aspoň 150 prohlídkami v této věkové skupině.
| # | Model | Prohlídek | Neúspěšných | Celkově proti průměru |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Tatra 57 | 524 | 1,5 % | −81 % |
| 2 | Aero 30 | 442 | 1,8 % | −77 % |
| 3 | Tatra 603 | 587 | 2,7 % | −65 % |
| 4 | BMW Řada 8 | 392 | 2,8 % | −49 % |
| 5 | Jeep Willys | 409 | 2,9 % | −63 % |
| 6 | Audi S5 | 169 | 3,0 % | −36 % |
| 7 | Škoda 440 | 430 | 3,0 % | −61 % |
| 8 | BMW M3 | 1 207 | 3,1 % | −62 % |
| 9 | Porsche 911 | 3 084 | 3,2 % | −64 % |
| 10 | Jaguar XKR | 354 | 3,4 % | −67 % |
| 11 | Porsche Carrera | 318 | 3,5 % | −74 % |
| 12 | BMW Z 4 | 569 | 3,5 % | −61 % |
| 13 | Porsche Boxster | 1 186 | 3,5 % | −64 % |
| 14 | Mercedes-Benz 500 | 451 | 3,5 % | −59 % |
| 15 | Mercedes-Benz SL | 2 551 | 3,6 % | −64 % |
| 16 | BMW X6 | 476 | 3,6 % | −35 % |
| 17 | BMW M5 | 446 | 3,6 % | −60 % |
| 18 | Volkswagen 11 | 770 | 3,8 % | −53 % |
| 19 | Fiat 850 | 560 | 4,1 % | −48 % |
| 20 | Audi Q5 | 761 | 4,2 % | −43 % |
| 21 | Lexus LS | 261 | 4,2 % | −49 % |
| 22 | Volkswagen 1200 | 474 | 4,2 % | −47 % |
| 23 | Bentley Continental | 235 | 4,3 % | −60 % |
| 24 | Fiat 600 | 744 | 4,4 % | −44 % |
| 25 | BMW Řada 6 | 1 450 | 4,5 % | −30 % |
| 26 | BMW Z4 | 2 608 | 4,5 % | −55 % |
| 27 | Mazda RX-8 | 804 | 4,6 % | −58 % |
| 28 | Tatra 613 | 603 | 4,6 % | −44 % |
| 29 | Porsche Cayman | 193 | 4,7 % | −45 % |
| 30 | Porsche 944 | 464 | 4,7 % | −41 % |
| 31 | Citroën 2 | 1 029 | 4,8 % | −41 % |
| 32 | Škoda 1000 | 3 266 | 4,8 % | −39 % |
| 33 | Nissan 350 | 701 | 4,9 % | −53 % |
| 34 | Volvo C 70 | 367 | 4,9 % | −32 % |
| 35 | Smart Roadster | 580 | 5,0 % | −50 % |
| 36 | Škoda 110 | 3 914 | 5,0 % | −36 % |
| 37 | Chevrolet Corvette | 831 | 5,1 % | −45 % |
| 38 | Mercedes-Benz 280 | 468 | 5,1 % | −36 % |
| 39 | Mercedes-Benz GLK | 486 | 5,1 % | −29 % |
| 40 | Chevrolet Camaro | 408 | 5,1 % | −15 % |
| 41 | Alfa Romeo Spider | 893 | 5,2 % | −49 % |
| 42 | Audi S4 | 516 | 5,2 % | −51 % |
| 43 | Jaguar XJ | 590 | 5,3 % | −50 % |
| 44 | Audi Q7 | 2 382 | 5,3 % | −32 % |
| 45 | Mercedes-Benz SLK | 5 042 | 5,4 % | −48 % |
| 46 | Mercedes-Benz 200 | 1 027 | 5,4 % | −36 % |
| 47 | Fiat 127 | 466 | 5,4 % | −32 % |
| 48 | MG MGF | 447 | 5,4 % | −51 % |
| 49 | Honda Prelude | 868 | 5,4 % | −47 % |
| 50 | Mercedes-Benz 300 | 1 757 | 5,5 % | −36 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr. Metodika