Žebříček · auta 12–15 let
Nejspolehlivější auta ve stáří 12–15 let
Podíl pravidelných technických prohlídek s vážnou (B) nebo nebezpečnou (C) závadou. Průměr všech osobních aut tohoto stáří je 8,2 %. Jen modely s aspoň 150 prohlídkami v této věkové skupině.
| # | Model | Prohlídek | Neúspěšných | Celkově proti průměru |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Bentley Continental | 205 | 1,5 % | −60 % |
| 2 | Mazda RX-8 | 169 | 1,8 % | −58 % |
| 3 | Chevrolet Corvette | 254 | 2,4 % | −45 % |
| 4 | Porsche Cayman | 225 | 2,7 % | −45 % |
| 5 | Audi S4 | 186 | 2,7 % | −51 % |
| 6 | Porsche 911 | 1 094 | 2,8 % | −64 % |
| 7 | Mercedes-Benz SL | 349 | 2,9 % | −64 % |
| 8 | Mercedes-Benz CL | 347 | 2,9 % | −44 % |
| 9 | Nissan 370Z | 167 | 3,0 % | −56 % |
| 10 | Audi S8 | 162 | 3,1 % | −28 % |
| 11 | BMW M3 | 286 | 3,1 % | −62 % |
| 12 | Porsche Panamera | 419 | 3,3 % | −32 % |
| 13 | Nissan 350 | 233 | 3,4 % | −53 % |
| 14 | Citroën C6 | 332 | 3,6 % | −21 % |
| 15 | BMW Z4 | 1 278 | 3,8 % | −55 % |
| 16 | Jaguar S-Type | 231 | 3,9 % | −29 % |
| 17 | BMW Řada 6 | 740 | 3,9 % | −30 % |
| 18 | BMW Z 4 | 274 | 4,0 % | −61 % |
| 19 | Jaguar XJ | 214 | 4,2 % | −50 % |
| 20 | Audi Q3 | 742 | 4,4 % | −26 % |
| 21 | Lexus LS | 246 | 4,5 % | −49 % |
| 22 | Smart FORTW0 | 178 | 4,5 % | −41 % |
| 23 | Audi A8L | 286 | 4,5 % | −44 % |
| 24 | Nissan Gt-R | 154 | 4,5 % | −66 % |
| 25 | Škoda 0CTAVIA | 175 | 4,6 % | −31 % |
| 26 | Chevrolet Trax | 152 | 4,6 % | ≈ průměr |
| 27 | Audi Q5 | 5 037 | 4,6 % | −43 % |
| 28 | Audi S5 | 375 | 4,8 % | −36 % |
| 29 | Volkswagen Touareg | 6 633 | 4,9 % | −32 % |
| 30 | Mini John | 163 | 4,9 % | −3 % |
| 31 | Mercedes-Benz SLK | 942 | 5,0 % | −48 % |
| 32 | Mini Coopeer | 199 | 5,0 % | −23 % |
| 33 | Porsche Cayenne | 1 193 | 5,0 % | −29 % |
| 34 | BMW X6 | 2 716 | 5,0 % | −35 % |
| 35 | Lexus RX450H | 471 | 5,1 % | −39 % |
| 36 | Lexus RX | 274 | 5,1 % | −37 % |
| 37 | Lancia Musa | 233 | 5,2 % | −23 % |
| 38 | Porsche Cayanne | 154 | 5,2 % | −31 % |
| 39 | Audi Q7 | 4 158 | 5,2 % | −32 % |
| 40 | Land Rover Defender | 324 | 5,2 % | −30 % |
| 41 | Porsche Boxster | 208 | 5,3 % | −64 % |
| 42 | Mercedes-Benz 204 | 226 | 5,3 % | −15 % |
| 43 | Chevrolet Camaro | 355 | 5,4 % | −15 % |
| 44 | BMW X3 | 5 918 | 5,4 % | −30 % |
| 45 | Audi A6 | 20 768 | 5,4 % | −26 % |
| 46 | BMW X5 | 7 260 | 5,5 % | −22 % |
| 47 | Volvo XC60 | 8 482 | 5,5 % | −30 % |
| 48 | Volvo S80 | 2 254 | 5,5 % | −22 % |
| 49 | Škoda Citigo | 4 272 | 5,6 % | −28 % |
| 50 | Audi A7 | 1 242 | 5,6 % | −23 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr. Metodika