Žebříček · auta 10–11 let

Nejspolehlivější auta ve stáří 10–11 let

Podíl pravidelných technických prohlídek s vážnou (B) nebo nebezpečnou (C) závadou. Průměr všech osobních aut tohoto stáří je 6,5 %. Jen modely s aspoň 150 prohlídkami v této věkové skupině.

#ModelProhlídekNeúspěšnýchCelkově proti průměru
1 Porsche 911 490 1,0 % −64 %
2 Mercedes-Benz SLK 274 1,8 % −48 %
3 Volkswagen Eos 274 1,8 % −22 %
4 Volkswagen Phaeton 216 1,9 % −16 %
5 Mercedes-Benz SL 162 1,9 % −64 %
6 Lexus RX450H 222 2,3 % −39 %
7 Škoda Ocatvia 200 3,0 % +6 %
8 Seat Exeo 564 3,0 % −30 %
9 BMW Z4 535 3,2 % −55 %
10 Fiat 500X 184 3,3 % ≈ průměr
11 Porsche Panamera 323 3,4 % −32 %
12 BMW X6 1 918 3,4 % −35 %
13 Porsche Cayenne 849 3,5 % −29 %
14 Peugeot RCZ 221 3,6 % −31 %
15 Audi A8 957 3,7 % −32 %
16 Audi Q5 3 073 3,7 % −43 %
17 Audi Q7 2 319 3,8 % −32 %
18 Mazda MX-5 265 3,8 % −36 %
19 Volvo XC60 6 026 3,9 % −30 %
20 Toyota RAV4 3 399 3,9 % −19 %
21 Volkswagen Touareg 3 404 3,9 % −32 %
22 BMW Řada 2 472 4,0 % −9 %
23 Audi TT 222 4,1 % −25 %
24 Dodge Durango 269 4,1 % +27 %
25 Škoda Citigo 8 458 4,1 % −28 %
26 Audi A5 2 503 4,3 % −25 %
27 Audi A6 8 935 4,3 % −26 %
28 Chevrolet Camaro 341 4,4 % −15 %
29 Audi A4 8 103 4,4 % −19 %
30 BMW Řada 6 428 4,4 % −30 %
31 Toyota Yaris 8 960 4,5 % −11 %
32 Mini One 420 4,5 % ≈ průměr
33 Toyota Verso 2 630 4,5 % −21 %
34 BMW X3 2 900 4,6 % −30 %
35 Mercedes-Benz GLC 153 4,6 % −41 %
36 Mercedes-Benz GLA 524 4,6 % −47 %
37 BMW X5 4 088 4,6 % −22 %
38 Mercedes-Benz ML 2 452 4,6 % −16 %
39 Suzuki Vitara 944 4,7 % −30 %
40 Mercedes-Benz GLK 1 477 4,7 % −29 %
41 Honda Civic 4 694 4,7 % −6 %
42 Škoda Yeti 31 371 4,7 % −26 %
43 BMW Řada 7 965 4,8 % −29 %
44 Audi A7 1 108 4,8 % −23 %
45 Audi A3 3 618 4,8 % −12 %
46 Land Rover Range Rover 2 346 4,9 % −9 %
47 Ford Mustang 1 141 4,9 % −8 %
48 Subaru Impreza 611 4,9 % −19 %
49 Ford Fusion 12 066 4,9 % −10 %
50 Volkswagen Golf 38 858 4,9 % −13 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr. Metodika