Žebříček · auta 8–9 let
Nejspolehlivější auta ve stáří 8–9 let
Podíl pravidelných technických prohlídek s vážnou (B) nebo nebezpečnou (C) závadou. Průměr všech osobních aut tohoto stáří je 5,2 %. Jen modely s aspoň 150 prohlídkami v této věkové skupině.
| # | Model | Prohlídek | Neúspěšných | Celkově proti průměru |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Suzuki Alto | 208 | 1,4 % | +13 % |
| 2 | BMW Z4 | 259 | 1,5 % | −55 % |
| 3 | Lexus RX450H | 287 | 1,7 % | −39 % |
| 4 | Audi SQ5 | 154 | 1,9 % | −31 % |
| 5 | Subaru WRX | 255 | 2,0 % | −47 % |
| 6 | BMW M3 | 150 | 2,0 % | −62 % |
| 7 | Porsche 911 | 545 | 2,0 % | −64 % |
| 8 | Mini John | 197 | 2,0 % | −3 % |
| 9 | BMW X4 | 612 | 2,5 % | −7 % |
| 10 | Lexus RX | 161 | 2,5 % | −37 % |
| 11 | Audi Q5 | 2 584 | 2,5 % | −43 % |
| 12 | Mercedes-Benz GLC | 1 261 | 2,5 % | −41 % |
| 13 | Mitsubishi Colt | 195 | 2,6 % | ≈ průměr |
| 14 | Mitsubishi Space Star | 150 | 2,7 % | ≈ průměr |
| 15 | Seat Exeo | 223 | 2,7 % | −30 % |
| 16 | Mercedes-Benz SLK | 168 | 3,0 % | −48 % |
| 17 | Suzuki Vitara | 4 315 | 3,0 % | −30 % |
| 18 | Škoda Kodiaq | 5 024 | 3,0 % | −30 % |
| 19 | Mercedes-Benz GLA | 1 001 | 3,1 % | −47 % |
| 20 | Jaguar XF | 537 | 3,2 % | −25 % |
| 21 | Mercedes-Benz AMG | 468 | 3,2 % | −6 % |
| 22 | Honda Civic | 4 100 | 3,2 % | −6 % |
| 23 | Škoda Karoq | 2 099 | 3,2 % | −35 % |
| 24 | Mercedes-Benz ML | 1 789 | 3,2 % | −16 % |
| 25 | Audi Q2 | 153 | 3,3 % | −24 % |
| 26 | Volkswagen T-Roc | 152 | 3,3 % | −45 % |
| 27 | Porsche Macan | 241 | 3,3 % | −20 % |
| 28 | Honda Jazz | 901 | 3,3 % | −6 % |
| 29 | Toyota Verso | 2 881 | 3,3 % | −21 % |
| 30 | Suzuki Ignis | 389 | 3,3 % | −3 % |
| 31 | Audi A8 | 807 | 3,3 % | −32 % |
| 32 | Mercedes-AMG AMG | 209 | 3,3 % | −21 % |
| 33 | Mazda MX-5 | 387 | 3,4 % | −36 % |
| 34 | Porsche Cayenne | 948 | 3,4 % | −29 % |
| 35 | Mercedes-Benz S | 1 596 | 3,4 % | −26 % |
| 36 | Volkswagen Touareg | 3 264 | 3,4 % | −32 % |
| 37 | Audi A7 | 1 166 | 3,4 % | −23 % |
| 38 | Hyundai Kona | 232 | 3,4 % | ≈ průměr |
| 39 | Mazda CX | 173 | 3,5 % | −22 % |
| 40 | Audi A1 | 432 | 3,5 % | −18 % |
| 41 | Suzuki SX4 | 8 282 | 3,5 % | −10 % |
| 42 | Audi A6 | 8 526 | 3,6 % | −26 % |
| 43 | Honda Hr-V | 743 | 3,6 % | −10 % |
| 44 | Volvo S80 | 330 | 3,6 % | −22 % |
| 45 | BMW X1 | 3 590 | 3,6 % | −18 % |
| 46 | Toyota RAV4 | 3 859 | 3,7 % | −19 % |
| 47 | Subaru XV | 903 | 3,7 % | −20 % |
| 48 | BMW X6 | 1 915 | 3,7 % | −35 % |
| 49 | Mercedes-Benz GLK | 874 | 3,7 % | −29 % |
| 50 | Škoda Citigo | 13 126 | 3,7 % | −28 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr. Metodika