Žebříček · auta 6–7 let
Nejspolehlivější auta ve stáří 6–7 let
Podíl pravidelných technických prohlídek s vážnou (B) nebo nebezpečnou (C) závadou. Průměr všech osobních aut tohoto stáří je 4,0 %. Jen modely s aspoň 150 prohlídkami v této věkové skupině.
| # | Model | Prohlídek | Neúspěšných | Celkově proti průměru |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Mazda CX-30 | 193 | 1,0 % | −27 % |
| 2 | Volvo S80 | 164 | 1,2 % | −22 % |
| 3 | Porsche 911 | 619 | 1,5 % | −64 % |
| 4 | Mazda CX | 335 | 1,5 % | −22 % |
| 5 | Volkswagen T-Roc | 1 260 | 1,6 % | −45 % |
| 6 | Audi SQ | 188 | 1,6 % | −10 % |
| 7 | Audi A8 | 679 | 1,6 % | −32 % |
| 8 | Suzuki Celerio | 184 | 1,6 % | −16 % |
| 9 | Audi SQ5 | 172 | 1,7 % | −31 % |
| 10 | Mazda MX-5 | 457 | 1,8 % | −36 % |
| 11 | BMW M5 | 163 | 1,8 % | −60 % |
| 12 | Seat Tarraco | 264 | 1,9 % | ≈ průměr |
| 13 | Adria Matrix | 156 | 1,9 % | −41 % |
| 14 | Škoda Kamiq | 1 875 | 2,0 % | ≈ průměr |
| 15 | Lexus NX300H | 446 | 2,0 % | −20 % |
| 16 | Mercedes-Benz GLK | 439 | 2,1 % | −29 % |
| 17 | Mercedes-Benz GLA | 1 298 | 2,1 % | −47 % |
| 18 | Honda Jazz | 828 | 2,2 % | −6 % |
| 19 | Mercedes-Benz ML | 997 | 2,2 % | −16 % |
| 20 | Opel Adam | 269 | 2,2 % | −12 % |
| 21 | Peugeot 107 | 224 | 2,2 % | +6 % |
| 22 | Honda Civic | 3 805 | 2,2 % | −6 % |
| 23 | Volvo XC40 | 969 | 2,3 % | −37 % |
| 24 | BMW I3 | 1 108 | 2,3 % | −29 % |
| 25 | Audi Q5 | 2 399 | 2,4 % | −43 % |
| 26 | Suzuki Vitara | 8 203 | 2,4 % | −30 % |
| 27 | Lexus RX450H | 371 | 2,4 % | −39 % |
| 28 | Porsche Macan | 369 | 2,4 % | −20 % |
| 29 | BMW X2 | 368 | 2,4 % | −40 % |
| 30 | BMW X6 | 1 825 | 2,5 % | −35 % |
| 31 | Audi Q3 | 1 396 | 2,5 % | −26 % |
| 32 | Mercedes-Benz GLE | 2 533 | 2,5 % | −29 % |
| 33 | Honda Hr-V | 1 424 | 2,5 % | −10 % |
| 34 | Škoda Karoq | 12 907 | 2,5 % | −35 % |
| 35 | Audi SQ7 | 353 | 2,5 % | +3 % |
| 36 | Jaguar F-Pace | 506 | 2,6 % | ≈ průměr |
| 37 | Mazda 2 | 892 | 2,6 % | −12 % |
| 38 | Mercedes-AMG AMG | 349 | 2,6 % | −21 % |
| 39 | Porsche Panamera | 465 | 2,6 % | −32 % |
| 40 | Alfa Romeo Giulia | 423 | 2,6 % | −7 % |
| 41 | Seat Ibiza | 1 453 | 2,6 % | −7 % |
| 42 | Suzuki Ignis | 1 506 | 2,7 % | −3 % |
| 43 | Volvo XC60 | 6 798 | 2,7 % | −30 % |
| 44 | Volkswagen Golf | 33 798 | 2,7 % | −13 % |
| 45 | Suzuki SX4 | 6 907 | 2,7 % | −10 % |
| 46 | Subaru XV | 1 187 | 2,7 % | −20 % |
| 47 | Jaguar XF | 445 | 2,7 % | −25 % |
| 48 | Toyota RAV4 | 4 867 | 2,7 % | −19 % |
| 49 | Opel Meriva | 5 817 | 2,7 % | +8 % |
| 50 | Kia Stonic | 1 399 | 2,7 % | −34 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr. Metodika