Žebříček · auta 6–7 let
Nejporuchovější auta ve stáří 6–7 let
Podíl pravidelných technických prohlídek s vážnou (B) nebo nebezpečnou (C) závadou. Průměr všech osobních aut tohoto stáří je 4,0 %. Jen modely s aspoň 150 prohlídkami v této věkové skupině.
| # | Model | Prohlídek | Neúspěšných | Celkově proti průměru |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Opel Antara | 232 | 12,9 % | +65 % |
| 2 | Chevrolet Captiva | 221 | 12,2 % | +52 % |
| 3 | Opel Insigna | 174 | 10,3 % | +23 % |
| 4 | Nissan NV200 | 375 | 10,1 % | +104 % |
| 5 | Dodge Charger | 158 | 10,1 % | +64 % |
| 6 | Chrysler Town | 207 | 9,7 % | +41 % |
| 7 | Opel Vivaro-B | 493 | 9,3 % | +126 % |
| 8 | Opel Vivaro | 1 139 | 9,0 % | +33 % |
| 9 | Hyundai Elantra | 255 | 9,0 % | +32 % |
| 10 | Renault Thalia | 1 704 | 9,0 % | +37 % |
| 11 | Hyundai H 1 | 302 | 8,9 % | +60 % |
| 12 | Renault Kangoo | 1 313 | 8,9 % | +28 % |
| 13 | Fiat Scudo | 305 | 8,9 % | +32 % |
| 14 | Jeep Cherokee | 480 | 8,8 % | −3 % |
| 15 | Mercedes-Benz Citan | 641 | 8,7 % | +128 % |
| 16 | Citroën Jumper | 497 | 8,7 % | +34 % |
| 17 | Chevrolet Spark | 278 | 8,6 % | +40 % |
| 18 | Dacia Lodgy | 4 327 | 8,6 % | +93 % |
| 19 | Nissan Leaf | 542 | 8,3 % | +104 % |
| 20 | Dacia Dokker | 10 246 | 8,1 % | +100 % |
| 21 | Jaguar E-Pace | 185 | 8,1 % | +66 % |
| 22 | Tesla Model 3 | 473 | 8,0 % | +99 % |
| 23 | Opel Combo | 577 | 8,0 % | +54 % |
| 24 | Renault Trafic | 3 736 | 7,8 % | +49 % |
| 25 | Toyota Proace | 1 579 | 7,7 % | +125 % |
| 26 | Tesla Model X | 183 | 7,7 % | +180 % |
| 27 | Kia Niro | 353 | 7,6 % | +39 % |
| 28 | Dodge Challenger | 410 | 7,6 % | +33 % |
| 29 | Jeep Wrangler | 656 | 7,5 % | +18 % |
| 30 | Chrysler Pacifica | 263 | 7,2 % | +112 % |
| 31 | Fiat Talento | 407 | 7,1 % | +95 % |
| 32 | Fiat Freemont | 1 240 | 7,1 % | +58 % |
| 33 | Suzuki Baleno | 283 | 7,1 % | +32 % |
| 34 | Renault Twingo | 431 | 7,0 % | +13 % |
| 35 | Mitsubishi Outlander | 3 086 | 6,9 % | +23 % |
| 36 | Renault Espace | 945 | 6,9 % | +13 % |
| 37 | Hyundai I10 | 5 349 | 6,8 % | +34 % |
| 38 | Peugeot Boxer | 727 | 6,7 % | +32 % |
| 39 | Mazda 5 | 179 | 6,7 % | +21 % |
| 40 | Mercedes-Benz Vito | 3 150 | 6,6 % | +35 % |
| 41 | Citroën Jumpy | 1 902 | 6,6 % | +61 % |
| 42 | Peugeot Rifter | 1 039 | 6,5 % | +73 % |
| 43 | Citroën DS5 | 154 | 6,5 % | +19 % |
| 44 | Volkswagen Beetle | 678 | 6,5 % | +8 % |
| 45 | Smart Fortwo | 386 | 6,5 % | −7 % |
| 46 | Renault Talisman | 884 | 6,4 % | +48 % |
| 47 | Dacia Logan | 9 949 | 6,4 % | +44 % |
| 48 | Peugeot Expert | 2 338 | 6,3 % | +51 % |
| 49 | Nissan X-Trail | 1 960 | 6,3 % | +23 % |
| 50 | Kia Carens | 2 047 | 6,3 % | +43 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr. Metodika