Žebříček · auta 3–5 let
Nejporuchovější auta ve stáří 3–5 let
Podíl pravidelných technických prohlídek s vážnou (B) nebo nebezpečnou (C) závadou. Průměr všech osobních aut tohoto stáří je 2,8 %. Jen modely s aspoň 150 prohlídkami v této věkové skupině.
| # | Model | Prohlídek | Neúspěšných | Celkově proti průměru |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Tesla Model X | 266 | 12,8 % | +180 % |
| 2 | SsangYong Rexton | 275 | 10,9 % | +66 % |
| 3 | Nissan NV200 | 383 | 10,4 % | +104 % |
| 4 | Chrysler Pacifica | 299 | 10,0 % | +112 % |
| 5 | Ford Explorer | 275 | 9,1 % | +58 % |
| 6 | Hyundai H 1 | 320 | 8,4 % | +60 % |
| 7 | Peugeot Boxer | 1 065 | 7,6 % | +32 % |
| 8 | Mercedes-Benz Citan | 945 | 7,5 % | +128 % |
| 9 | Citroën Jumper | 777 | 7,5 % | +34 % |
| 10 | Opel Vivaro | 1 947 | 7,1 % | +33 % |
| 11 | Fiat Talento | 933 | 7,1 % | +95 % |
| 12 | Renault Trafic | 4 749 | 6,8 % | +49 % |
| 13 | Dodge Charger | 180 | 6,7 % | +64 % |
| 14 | Jeep Wrangler | 1 296 | 6,5 % | +18 % |
| 15 | Toyota Proace | 9 518 | 6,4 % | +125 % |
| 16 | Renault Zoe | 345 | 6,4 % | +105 % |
| 17 | Jeep Cherokee | 612 | 6,4 % | −3 % |
| 18 | Fiat Dobló | 992 | 6,4 % | +31 % |
| 19 | Opel Insigna | 174 | 6,3 % | +23 % |
| 20 | Adria Coral | 212 | 6,1 % | +4 % |
| 21 | Nissan Note | 560 | 6,1 % | +4 % |
| 22 | Volkswagen California | 758 | 6,1 % | +13 % |
| 23 | Volkswagen Caravelle | 513 | 6,0 % | −13 % |
| 24 | Dodge Challenger | 448 | 6,0 % | +33 % |
| 25 | Opel Vivaro-B | 266 | 6,0 % | +126 % |
| 26 | Dacia Dokker | 18 215 | 6,0 % | +100 % |
| 27 | Volkswagen CC | 437 | 5,9 % | +27 % |
| 28 | Fiat Freemont | 353 | 5,9 % | +58 % |
| 29 | Renault Master | 392 | 5,9 % | +21 % |
| 30 | Lada Niva | 173 | 5,8 % | +25 % |
| 31 | Audi S8 | 156 | 5,8 % | −28 % |
| 32 | Tesla Model Y | 507 | 5,7 % | +107 % |
| 33 | Tesla Model S | 440 | 5,7 % | +45 % |
| 34 | Smart Fortwo | 336 | 5,7 % | −7 % |
| 35 | Tesla Model 3 | 1 707 | 5,6 % | +99 % |
| 36 | Citroën Jumpy | 2 994 | 5,6 % | +61 % |
| 37 | Mercedes-Benz V-Klasse | 869 | 5,5 % | +42 % |
| 38 | Dacia Lodgy | 7 360 | 5,5 % | +93 % |
| 39 | Mercedes-Benz Vito | 5 349 | 5,3 % | +35 % |
| 40 | Fiat Ducato | 2 503 | 5,2 % | ≈ průměr |
| 41 | Mercedes-Benz Marco | 289 | 5,2 % | +31 % |
| 42 | Peugeot Expert | 3 743 | 5,2 % | +51 % |
| 43 | BMW X7 | 1 392 | 5,2 % | +78 % |
| 44 | Nissan X-Trail | 2 571 | 5,1 % | +23 % |
| 45 | Seat Alhambra | 1 995 | 5,1 % | +7 % |
| 46 | Hyundai Grand Santa | 384 | 4,9 % | +37 % |
| 47 | Mini One | 183 | 4,9 % | ≈ průměr |
| 48 | Renault Kangoo | 1 451 | 4,9 % | +28 % |
| 49 | Ford Puma | 1 332 | 4,9 % | +54 % |
| 50 | Škoda Enyaq | 1 354 | 4,9 % | +90 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr. Metodika