Žebříček · auta 12–15 let
Nejporuchovější auta ve stáří 12–15 let
Podíl pravidelných technických prohlídek s vážnou (B) nebo nebezpečnou (C) závadou. Průměr všech osobních aut tohoto stáří je 8,2 %. Jen modely s aspoň 150 prohlídkami v této věkové skupině.
| # | Model | Prohlídek | Neúspěšných | Celkově proti průměru |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Nissan Primastar | 225 | 16,9 % | +46 % |
| 2 | SsangYong Kyron | 224 | 16,1 % | +90 % |
| 3 | Opel Combo | 259 | 15,8 % | +54 % |
| 4 | Honda Insight | 245 | 15,5 % | +43 % |
| 5 | Daewoo Kalos | 525 | 14,1 % | +26 % |
| 6 | Chevrolet Matiz | 1 047 | 13,8 % | +63 % |
| 7 | Daewoo Matiz | 291 | 13,7 % | +22 % |
| 8 | Chevrolet Lacetti | 1 498 | 13,6 % | +51 % |
| 9 | Cadillac Escalade | 163 | 13,5 % | +142 % |
| 10 | Fiat Multipla | 592 | 13,3 % | +31 % |
| 11 | Mazda CX-9 | 319 | 13,2 % | +102 % |
| 12 | Chevrolet Nubira | 290 | 13,1 % | +61 % |
| 13 | Ford Transit | 12 540 | 13,1 % | +50 % |
| 14 | Hyundai H 1 | 1 101 | 13,1 % | +60 % |
| 15 | Volvo V40 | 433 | 12,7 % | +15 % |
| 16 | SsangYong Rexton | 404 | 12,6 % | +66 % |
| 17 | Chevrolet Orlando | 2 655 | 12,5 % | +49 % |
| 18 | Hyundai Elantra | 1 302 | 12,4 % | +32 % |
| 19 | Opel Antara | 1 250 | 12,4 % | +65 % |
| 20 | Dodge Journey | 476 | 12,4 % | +45 % |
| 21 | Nissan Primera | 437 | 12,4 % | +20 % |
| 22 | Ford Tourneo | 2 149 | 12,3 % | +53 % |
| 23 | Daihatsu Cuore | 228 | 12,3 % | +40 % |
| 24 | Citroën Beringo | 155 | 12,3 % | +39 % |
| 25 | Citroën Berligo | 164 | 12,2 % | +16 % |
| 26 | Citroën Jumpy | 1 851 | 12,2 % | +61 % |
| 27 | Hyundai Terracan | 241 | 12,0 % | +48 % |
| 28 | Renault Latitude | 208 | 12,0 % | +25 % |
| 29 | Hyundai Tuscon | 451 | 12,0 % | +11 % |
| 30 | Nissan NV200 | 351 | 12,0 % | +104 % |
| 31 | Dacia Dokker | 461 | 11,9 % | +100 % |
| 32 | Fiat Freemont | 1 995 | 11,9 % | +58 % |
| 33 | Ford B-Max | 466 | 11,8 % | +12 % |
| 34 | Renault Fluence | 5 545 | 11,7 % | +42 % |
| 35 | Jaguar X-Type | 477 | 11,7 % | +13 % |
| 36 | Kia Magentis | 410 | 11,7 % | +40 % |
| 37 | Chevrolet Kalos | 1 028 | 11,7 % | +37 % |
| 38 | Kia Sorento | 4 243 | 11,7 % | +41 % |
| 39 | Alfa Romeo 156 | 430 | 11,6 % | +3 % |
| 40 | Peugeot 301 | 542 | 11,6 % | +23 % |
| 41 | Chevrolet Captiva | 2 801 | 11,6 % | +52 % |
| 42 | Renault Thalia | 28 100 | 11,5 % | +37 % |
| 43 | Kia Carnival | 1 037 | 11,5 % | +55 % |
| 44 | Chevrolet Cruze | 4 102 | 11,4 % | +41 % |
| 45 | Hyundai 1 | 238 | 11,3 % | +17 % |
| 46 | Nissan Juke | 1 546 | 11,3 % | +36 % |
| 47 | Chevrolet Spark | 10 925 | 11,3 % | +40 % |
| 48 | Dacia Logan | 18 684 | 11,3 % | +44 % |
| 49 | Hyundai Matrix | 3 373 | 11,2 % | +38 % |
| 50 | Mazda CX-5 | 1 594 | 11,2 % | +18 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr. Metodika