Žebříček · auta 16 a více let
Nejporuchovější auta ve stáří 16 a více let
Podíl pravidelných technických prohlídek s vážnou (B) nebo nebezpečnou (C) závadou. Průměr všech osobních aut tohoto stáří je 10,1 %. Jen modely s aspoň 150 prohlídkami v této věkové skupině.
| # | Model | Prohlídek | Neúspěšných | Celkově proti průměru |
|---|---|---|---|---|
| 1 | SsangYong Kyron | 205 | 19,0 % | +90 % |
| 2 | Hyundai Trajet | 649 | 16,5 % | +75 % |
| 3 | Kia Carnival | 1 338 | 16,3 % | +55 % |
| 4 | Suzuki Alto | 810 | 16,2 % | +13 % |
| 5 | Chevrolet Nubira | 272 | 15,8 % | +61 % |
| 6 | Chevrolet Matiz | 938 | 15,8 % | +63 % |
| 7 | Ford Transit | 14 855 | 15,6 % | +50 % |
| 8 | Ford Puma | 1 028 | 15,5 % | +54 % |
| 9 | Dodge Caliber | 743 | 15,1 % | +32 % |
| 10 | Mercedes-Benz 168 | 486 | 15,0 % | +46 % |
| 11 | Hyundai Terracan | 1 642 | 15,0 % | +48 % |
| 12 | SsangYong Rexton | 922 | 15,0 % | +66 % |
| 13 | Hyundai Galloper | 1 448 | 14,8 % | +39 % |
| 14 | Ford Explorer | 714 | 14,4 % | +58 % |
| 15 | GM Daewoo Matiz | 648 | 14,4 % | +41 % |
| 16 | Hyundai Tucson | 4 517 | 14,3 % | +14 % |
| 17 | Citroën Beringo | 489 | 14,3 % | +39 % |
| 18 | Suzuki Baleno | 939 | 14,3 % | +32 % |
| 19 | Daihatsu Cuore | 884 | 14,3 % | +40 % |
| 20 | Dacia Solenza | 352 | 14,2 % | +51 % |
| 21 | GM Daewoo Kalos | 1 419 | 14,2 % | +37 % |
| 22 | Dodge Durango | 288 | 13,9 % | +27 % |
| 23 | Nissan X - | 585 | 13,8 % | +35 % |
| 24 | Jeep Compass | 289 | 13,8 % | +34 % |
| 25 | Opel Tour | 529 | 13,8 % | +41 % |
| 26 | Hyundai Lantra | 1 290 | 13,8 % | +28 % |
| 27 | Kia Magentis | 349 | 13,8 % | +40 % |
| 28 | Hyundai Matrix | 3 912 | 13,8 % | +38 % |
| 29 | Chevrolet Lacetti | 1 560 | 13,7 % | +51 % |
| 30 | Mazda 6 | 14 503 | 13,7 % | +29 % |
| 31 | Nissan Tiida | 300 | 13,7 % | +29 % |
| 32 | Chevrolet Aveo | 4 190 | 13,7 % | +41 % |
| 33 | Kia Sorento | 5 766 | 13,6 % | +41 % |
| 34 | Hyundai Getz | 26 313 | 13,6 % | +30 % |
| 35 | Citroën Jumpy | 1 253 | 13,6 % | +61 % |
| 36 | Citroën C1 | 3 838 | 13,5 % | +15 % |
| 37 | Suzuki Liana | 960 | 13,5 % | +33 % |
| 38 | Citroën Xsaca | 547 | 13,5 % | +30 % |
| 39 | Chevrolet Kalos | 2 218 | 13,5 % | +37 % |
| 40 | Ford Cougar | 562 | 13,5 % | +26 % |
| 41 | Kia Sportage | 5 157 | 13,5 % | +21 % |
| 42 | Kia Cerato | 1 477 | 13,5 % | +29 % |
| 43 | Fiat Palio | 1 133 | 13,4 % | +27 % |
| 44 | Chevrolet Spark | 5 708 | 13,3 % | +40 % |
| 45 | Mercedes-Benz V - | 1 088 | 13,3 % | +16 % |
| 46 | Chevrolet Captiva | 1 116 | 13,3 % | +52 % |
| 47 | Hyundai Atos | 5 014 | 13,2 % | +22 % |
| 48 | Kia Shuma | 455 | 13,2 % | +32 % |
| 49 | Opel Zafira-A | 494 | 13,2 % | +31 % |
| 50 | Hyundai Atos-Prime | 1 984 | 13,2 % | +14 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr. Metodika