Žebříček · auta 8–9 let
Nejporuchovější auta ve stáří 8–9 let
Podíl pravidelných technických prohlídek s vážnou (B) nebo nebezpečnou (C) závadou. Průměr všech osobních aut tohoto stáří je 5,2 %. Jen modely s aspoň 150 prohlídkami v této věkové skupině.
| # | Model | Prohlídek | Neúspěšných | Celkově proti průměru |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Mercedes-Benz Citan | 539 | 12,1 % | +128 % |
| 2 | Nissan Leaf | 335 | 11,9 % | +104 % |
| 3 | Mazda CX-7 | 564 | 11,9 % | +49 % |
| 4 | Nissan NV200 | 426 | 11,7 % | +104 % |
| 5 | Opel Antara | 374 | 11,5 % | +65 % |
| 6 | Opel Vivaro-B | 371 | 11,3 % | +126 % |
| 7 | Peugeot 807 | 266 | 11,3 % | +35 % |
| 8 | Fiat Scudo | 575 | 11,0 % | +32 % |
| 9 | Toyota Proace | 286 | 10,8 % | +125 % |
| 10 | Chevrolet Captiva | 721 | 10,3 % | +52 % |
| 11 | Dacia Dokker | 5 829 | 10,2 % | +100 % |
| 12 | Hyundai H 1 | 441 | 10,2 % | +60 % |
| 13 | Opel Vivaro | 1 061 | 10,2 % | +33 % |
| 14 | Dacia Lodgy | 3 066 | 9,8 % | +93 % |
| 15 | Renault Trafic | 3 805 | 9,6 % | +49 % |
| 16 | Hyundai Elantra | 615 | 9,6 % | +32 % |
| 17 | Peugeot Expert | 1 805 | 9,6 % | +51 % |
| 18 | Citroën Jumper | 486 | 9,3 % | +34 % |
| 19 | Peugeot 4007 | 175 | 9,1 % | ≈ průměr |
| 20 | Renault Thalia | 5 846 | 9,1 % | +37 % |
| 21 | Dodge Durango | 342 | 9,1 % | +27 % |
| 22 | Nissan Pulsar | 453 | 9,1 % | +52 % |
| 23 | Citroën Jumpy | 1 536 | 9,0 % | +61 % |
| 24 | Mercedes-Benz Viano | 1 093 | 9,0 % | +10 % |
| 25 | Alfa Romeo Alfa | 215 | 8,8 % | ≈ průměr |
| 26 | Renault Kangoo | 1 985 | 8,8 % | +28 % |
| 27 | Ford Tourneo | 4 692 | 8,7 % | +53 % |
| 28 | Volkswagen Scirocco | 299 | 8,7 % | ≈ průměr |
| 29 | Kia Sorento | 1 603 | 8,6 % | +41 % |
| 30 | Fiat Freemont | 2 181 | 8,5 % | +58 % |
| 31 | Chevrolet Aveo | 1 757 | 8,5 % | +41 % |
| 32 | Chevrolet Orlando | 1 932 | 8,4 % | +49 % |
| 33 | Citroën Beringo | 166 | 8,4 % | +39 % |
| 34 | Fiat Dobló | 1 046 | 8,4 % | +31 % |
| 35 | Dacia Logan | 8 424 | 8,4 % | +44 % |
| 36 | Hyundai Grand Santa | 359 | 8,4 % | +37 % |
| 37 | Dodge Charger | 168 | 8,3 % | +64 % |
| 38 | Mercedes-Benz Vito | 2 715 | 8,3 % | +35 % |
| 39 | Nissan X-Trail | 1 615 | 8,3 % | +23 % |
| 40 | Renault Talisman | 567 | 8,3 % | +48 % |
| 41 | Kia Optima | 414 | 8,2 % | +56 % |
| 42 | Renault Megane | 12 210 | 8,2 % | +16 % |
| 43 | Opel Combo | 293 | 8,2 % | +54 % |
| 44 | Kia Carens | 1 750 | 8,2 % | +43 % |
| 45 | Kia Soul | 946 | 8,1 % | +33 % |
| 46 | Ford Transit | 7 436 | 8,1 % | +50 % |
| 47 | Chevrolet Spark | 1 158 | 8,1 % | +40 % |
| 48 | Citroën C5 | 2 078 | 8,1 % | +23 % |
| 49 | Renault Espace | 1 176 | 8,1 % | +13 % |
| 50 | Chevrolet Cruze | 1 954 | 8,0 % | +41 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr. Metodika