Žebříček · auta 3–5 let
Nejspolehlivější auta ve stáří 3–5 let
Podíl pravidelných technických prohlídek s vážnou (B) nebo nebezpečnou (C) závadou. Průměr všech osobních aut tohoto stáří je 2,8 %. Jen modely s aspoň 150 prohlídkami v této věkové skupině.
| # | Model | Prohlídek | Neúspěšných | Celkově proti průměru |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Jaguar F-Type | 206 | 0,0 % | −67 % |
| 2 | Seat Mii | 216 | 0,5 % | −9 % |
| 3 | Hyundai I 30GDH | 202 | 0,5 % | +5 % |
| 4 | BMW Z4 | 472 | 0,8 % | −55 % |
| 5 | Volkswagen ID.3 | 593 | 1,0 % | −64 % |
| 6 | Mercedes-Benz GLA | 2 139 | 1,1 % | −47 % |
| 7 | Mercedes-Benz 212 | 268 | 1,1 % | −19 % |
| 8 | Subaru WRX | 432 | 1,2 % | −47 % |
| 9 | Suzuki Ignis | 4 368 | 1,2 % | −3 % |
| 10 | Mercedes-Benz 204 | 690 | 1,3 % | −15 % |
| 11 | Škoda 0CTAVIA | 667 | 1,3 % | −31 % |
| 12 | Hyundai Tuscom | 357 | 1,4 % | −57 % |
| 13 | Mercedes-Benz GLC | 5 761 | 1,5 % | −41 % |
| 14 | Mazda MX-5 | 744 | 1,5 % | −36 % |
| 15 | Ford C-Max | 1 767 | 1,5 % | +8 % |
| 16 | BMW X2 | 968 | 1,5 % | −40 % |
| 17 | Kia XCeed | 826 | 1,6 % | −36 % |
| 18 | Suzuki SX4 | 9 403 | 1,6 % | −10 % |
| 19 | Volkswagen Golf | 40 651 | 1,6 % | −13 % |
| 20 | Porsche 718 | 308 | 1,6 % | −58 % |
| 21 | Hyundai Bayon | 1 702 | 1,6 % | −37 % |
| 22 | Peugeot 3008M | 483 | 1,7 % | −37 % |
| 23 | Volkswagen T-Roc | 4 079 | 1,7 % | −45 % |
| 24 | BMW M5 | 407 | 1,7 % | −60 % |
| 25 | Subaru XV | 2 603 | 1,7 % | −20 % |
| 26 | Mazda 2 | 1 439 | 1,7 % | −12 % |
| 27 | Bentley Continental | 228 | 1,8 % | −60 % |
| 28 | Lexus RX | 342 | 1,8 % | −37 % |
| 29 | Mazda CX-3 | 7 548 | 1,8 % | −27 % |
| 30 | Mitsubishi ASX | 13 063 | 1,8 % | −25 % |
| 31 | Kia Stonic | 5 445 | 1,8 % | −34 % |
| 32 | Škoda Karoq | 51 088 | 1,8 % | −35 % |
| 33 | Audi S6 | 391 | 1,8 % | −36 % |
| 34 | Suzuki Vitara | 16 992 | 1,8 % | −30 % |
| 35 | Subaru Levorg | 824 | 1,8 % | −9 % |
| 36 | Mazda CX | 1 911 | 1,8 % | −22 % |
| 37 | Volvo XC40 | 4 188 | 1,8 % | −37 % |
| 38 | Škoda Yeti | 17 270 | 1,8 % | −26 % |
| 39 | Suzuki Swift | 4 716 | 1,8 % | +5 % |
| 40 | Honda Civic | 4 596 | 1,8 % | −6 % |
| 41 | Seat Ateca | 3 549 | 1,9 % | −23 % |
| 42 | Škoda Rapid | 79 525 | 1,9 % | −22 % |
| 43 | Škoda Octavi | 159 | 1,9 % | −3 % |
| 44 | Audi Q2 | 794 | 1,9 % | −24 % |
| 45 | Ford B-Max | 686 | 1,9 % | +12 % |
| 46 | Toyota Rav | 465 | 1,9 % | −23 % |
| 47 | Volkswagen Beetle | 515 | 1,9 % | +8 % |
| 48 | Adria Matrix | 462 | 1,9 % | −41 % |
| 49 | Mercedes-Benz GLB | 1 271 | 2,0 % | −28 % |
| 50 | Volvo V40 | 2 272 | 2,0 % | +15 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr. Metodika